10 ŚDW "Mrówkojady"
Wyjdź w Świat, zobacz, pomyśl, pomóż - czyli Działaj !
10 ŚDW "Mrówkojady"
10 ŚDW "Mrówkojady"
Wystawa o krzyżu harcerskim PDF Drukuj Email

W dniu 23.11.2012 harcerze z naszej drużyny wzięli udział w wystawie poświęconej krzyżowi harcerskiemu z okresu 100-lecia. Dzięki druhowi Markowi, z wrocławskiego hufca, mogliśmy poznać ciekawą i bogatą historię krzyża od czasów założenia harcerstwa w Polsce, poprzez burzliwe lata wojny i PRL'u aż do dnia dzisiejszego. Mielimy też niepowtarzalną okazję na przyjrzenie się prywatnej kolekcji druha Marka, w składzie której były miedzy innymi: Krzyże harcerskie, stare odznaczenia i ordery, finki i pamiątkowe znaczki z rożnych imprez.

 

Zdjęcia z wystawy

Max

 

 
Świdnicka Ustawka Śniegowa PDF Drukuj Email

Uwaga! Uwaga! Nadeszła godzina próby, próbie tej musimy sprostać, dowieść, że Śniegu jesteśmy warci.

Tak jest! Koniec z ciepłym grzaniem swych szlachetnych ciałek w zaciszu domowym. Pora zmierzyć się w pierwszej edycji Świdnickiej Ustawki Śniegowej (ŚUŚ).

10 ŚDW "Mrówkojady" wzywa zastępy świdnickich(i nie tylko) wędrowników i niezrzeszonych do stawienia się w Parku Centralnym 29 grudnia dokładnie w samo południe. Czas na śniegową bitwę :)

 

Więcej…
 
Rajd Granica 2010 PDF Drukuj Email


Kolejna edycja Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Granica” to już wspomnienie. Podsumowując, nasze osiągnięcia przedstawiają się następująco:

▪ 4 -> czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji rajdu (w finale przegraliśmy o tyci tyci :) ),

▪ 3 -> najniższy stopień, ale na podium – turniej nocnej koszykówki,

▪ 2 -> na tej pozycji uplasowaliśmy się na naszej trasie (ach, te pół punktu :) ),

▪ 1 -> ??? -> każdy może zastanowić się co według niego zasługuje na pierwsze miejsce w „rajdowej klasyfikacji”.

 

Więcej…
 
Nowa Harcówka PDF Drukuj Email

Po wielu miesiącach poszukiwań udało nam się znaleźć nową harcówkę. Znajduje się ona w tym samym budynku co nasza stara "piwniczka", czyli w dawnej Szkole Podstawowej nr 105. Jednak tym razem jesteśmy tam na diametralnie odmiennych zasadach - nie jesteśmy uzależnieni od osób trzecich, czyli wchodzimy i wychodzimy kiedy chcemy.

Teraz pozostało nam tylko zrobić szybki remont i się wprowadzać.

W galerii jest kilka zdjęć, a na forum zastanawiamy się jak urządzić nasz nowy nabytek.

 

Marek

 
Uroczystości żałobne PDF Drukuj Email

17 i 18 kwietnia 2010 roku, w Świdnicy miały miejsce uroczystości żałobne związane z katastrofą prezydenckiego samolotu. Nasi Harcerze brali udział m.in. w honorowych wartach przy księdze kondolencyjnej oraz podczas transmisji pogrzebu na Placu Jana Pawła II. Jeden patrol służył również w obstawie medycznej sobotniego pochodu ku czci tragicznie zmarłych. W galerii znaleźć można zdjęcia z tych wydarzeń.

 

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3